Keresés - szent korona

  • A tulipán korai Kárpát-medencei és ázsiai előfordulása
    A tulipán korai Kárpát-medencei és ázsiai előfordulása A magyar tulipománia 1904-1906-ban társadalmi mozgalmat indított az akkori kormány ellen és jelvényeként a tulipánt választotta. Ekkor politikai céljaik támogatására a magyar politikusok hozzátartozói tulipánkertek alapítására hívták fel a társadalmat. Az első bizonyíték az "ősmagyar tulipán" mellett 1904-ben jelent meg a Kert című folyóiratban Rahiczky Jenő tollából.
    Történelem » Irodalom » Kiszely István: A magyar nép õstörténete
  • Gyóni Géza - Levelek a Kálváriáról II
    Gyóni Géza - Levelek a Kálváriáról II 1917, Krasnojarsk 1. LEVÉL Levelek jönnek... (Csak én nem kapok.) Levelek mennek... (Hát én minek írjak?) Pár közömbös szó - s a szegény rabok Fáradt szemei fényesre kinyilnak. Idegen nyelven (hogy fáradt vele!) Sok szem őrizte pár bús halovány szó. De ragyogó a rabok éjjele, Ha benne repked ilyen papir-zászló. Az asszony üzen... A párjuk üzen...
    Irodalom » Rendületlenül » A háború
  • Az okosság másik oldala - a jog mint valóság
    Az okosság másik oldala - a jog mint valóság Ezeket 1913-ban írtam. Azóta sok minden történt, például nem egy „misztikus presztízzsel fellépő frázis” repült át a gyepűn, s igényli hazafiságunk átszínezését. Változni látszanak az értékek, s amit ártatlanul s tárgyilagosan megállapítottam, súlyos vád gyanánt hull fejére a magyarnak. A vándorló iparoslegény mítoszi hőssé nőtt.
    Irodalom » Mi a Magyar? » A magyar jellemről
  • Szántó-vető fehér magyarok érkezése
    Szántó-vető fehér magyarok érkezése Bár már a Nyugat-Európába érkezett első két magyar nyelvű néphullám - a pikt (kus) és a maúri (magyar) - is eltörölhetetlen nyomokat hagyott hátra maga után, mégsem mondhatjuk el, hogy egészen benépesítették volna ezt a területet. Az ő telepeik elsősorban a tengerpart közelében helyezkedtek el, úgyhogy a kontinens belsejében még nagy területek maradtak lakosság nélkül.
    Történelem » Irodalom » Baráth Tibor: A magyar népek őstörténete
  • Magyarságismereti tanulmánykötetek
    Magyarságismereti tanulmánykötetek A Magyarságtudományi tanulmányok több mint 800 oldalas kötete 29 szerző önzetlenül felajánlott 37 tanulmányából állt össze, mely eleink és rokon népeink történelmét, kultúráját, hitét mutatja be, nem feledkezve meg legbecsesebb nemzeti ereklyénkről, a Szent Koronáról sem.
    Hungarikumok » Magyar kincsek, egyetemes értékek » Útjelzők a magyar történelmi kutatáshoz
  • Kétféle társadalom szerveződés: Zsarnokság (Olvasmány II., Pap Gábor előadásából, 2. rész) (Kétféle emberi viszonyulás folytatása) A kérdés az, hogy a kétféle emberi viselkedési modell tud-e közösségi, tehát társadalmi viselkedésmodelleket létrehozni? Természetesen igen! A kétféle viselkedési modell kétféle társadalom szerveződéshez vezet el, ami nélkül a Szent Korona fontossága megközelíthetetlen.
    Hungarikumok » Magyar kincsek, egyetemes értékek » Közösségek erkölcsi minősége
  • Az Igazság, mint isteni erő (Olvasmány I., Kocsis István könyveiből, 6. részlet) (A Szent Korona misztériumának és tanának jelentősége folytatása) Az Égi Igazságnak (mint Isten önvédő megnyilvánulásának) formát öltése nagyon változatos lehet, de jelen lehet testet öltés nélkül is mint legfelfoghatatlanabb, de nagyon is érzékelhető isteni erő - nagyon nagy jelentőségű sorsdöntő eseményeken is.
    Hungarikumok » Magyar kincsek, egyetemes értékek » Magyar sors és küldetés a történelem tükrében: múlt és jelen
  • A szemiták megszerzik a politikai főhatalmat és leigázzák a magyar népeket. Forradalom egyiptomban.
    A szemiták megszerzik a politikai főhatalmat és leigázzák a magyar népeket. Forradalom egyiptomban. A társadalmi rendet az ókorban a vallás keretezte be, akárcsak napjainkban az ideológia. Következésképpen valahányszor társadalmi és politikai forradalom kezdődött, azt vallási reform szokta megelőzni. Egyiptomban egy ilyen vallási reform IV. Aménapa trónralépése (Kr. e. kb. 1364) után pár év múlva indult el egy új 'Tan' meghirdetésével.
    Történelem » Irodalom » Baráth Tibor: A magyar népek őstörténete
  • Csíksomlyó
    Csíksomlyó A csíksomlyói kegytemplom és kolostor a magyarság egyik legnagyobb zarándokhelye és kultúrtörténeti emléke. Története: A Csíksomlyói kegytemplom és kolostor története a 15. századig nyúlik vissza. Ekkor telepedtek le itt a ferences szerzetesek, akik 1442 és 1448 között felépítették az első gótikus templomot és az ugyancsak gótikus kisméretű kolostort.
    Régiók » Erdély
  • A zsidók visszatelepítése a Jordán völgyébe
    A zsidók visszatelepítése a Jordán völgyébe Miután Cyrus perzsa király a médák örökségébe lépett és Babilon elfoglalásával átvette a vezetést a Régi Kelet keleti felében, legsürgősebb teendőjének azt tartotta, hogy a Babilonba hurcolt zsidókat visszatelepítse származási helyükre, a Jordán völgyébe.
    Történelem » Irodalom » Baráth Tibor: A magyar népek őstörténete
338 cikk | 18 / 34 oldal